בניית אתרים בחינם

כל מה שחשוב לדעת

אתר אינטרנט בחינם

בעלי עסקים רבים מעוניינים בשלב כזה או אחר להקים אתר אינטרנט שיעניק להם נוכחות ברשת ויסייע להם להרחיב את מעגל הלקוחות.
לרוב, מיד עם קבלת ההחלטה (שללא ספק עשויה לתרום לעסק) עולה לה השאלה הבאה: מה כדאי - לבנות אתר בחינם או שמא לשלם לחברה לבניית אתרים עבור הקמת האתר?


אם בעבר הלא רחוק תחום בניית האתרים היה שמור למספר קטן של חברות גדולות הרי שכיום מגוון זה התרחב ללא היכר: הביקוש הרב והעובדה שאם אתה לא שם אתה לא קיים הביאו לפריחה עצומה של התחום ולהקמת אלפי חברות בוני אתרים המספקות שירותים למגוון רחב של אוכלוסיות, עסקים וצרכים.
הקלדה מהירה של המילים בניית אתר בחינם במנוע החיפוש של Google תציג בפניכם מיד עשרות תוצאות של חברות ואתרים שיציעו להקים את האתר לעסק שלכם בחינם. המגוון עד כדי כך עצום שלעתים תחושו מבולבלים ולא תדעו על איזה קישור ללחוץ.
בנוסף, וככל שהתפתחה והתקדמה הטכנולוגיה, הפכה משימת פיתוח האתרים לפשוטה ונגישה יותר למשתמשים עם מעט רקע טכני וטכנולוגי, כך שגם אנשים שאינם מהתחום יכולים כיום להקים אתר לבדם.

אז האם כדאי לבנות אתר בחינם? או אולי לשלם עבור הקמתו לחברה שתעשה זאת? כמה עולה בכלל להקים אתר? ואם כבר בחינם - למי זה מתאים ומה זה ידרוש מכם? המאמר הבא יעשה לכם קצת סדר כך שבסופו תוכלו לדעת טוב יותר איזה פתרון נכון ומתאים עבורכם.

בניית אתרים בחינם - עשרות חברות, מגוון אפשרויות

כאמור, אם אתם מעוניינים לבנות אתר בחינם לא תתקשו למצוא חברות ואתרים ברשת שיציעו להקים עבורכם אתר ללא עלות (בהמשך נתעמק במושג ללא עלות).
המבחר עצום מכדי שנפרט כאן את כל האפשרויות, אך נציין בכל זאת את הנפוצות והמוכרות ביותר. בין האפשרויות העומדות לרשותכם ניתן למנות אתרים מפורסמים ונפוצים כגון Google Sites, wix, WordPress ועוד. חלקם מציעים ממשקים נוחים יותר וחלקם פחות, אך בכל אחד מהאתרים הללו תוכלו לבנות בעצמכם ובחינם אתר לעסק שלכם. אפשרות נוספת היא לפנות לאחת מהחברות המקומיות הפרטיות ברשת (והפחות מוכרות בהשוואה לקודמות שציינו) שיציעו לכם גם לבנות את אתרכם בחינם. חברות אלה עושות שימוש במנגנוני תוכן אוטומטיים ובעיצובים קבועים מראש, אליהם תתבקשו ליצוק את התוכן הייעודי שלכם.
כפי שנוכחתם לדעת המבחר עצום (ולעתים רבות גם מבלבל). לכל אלה נוסיף גם את האפשרות להשתמש ברשתות החברתיות, ובראשן פייסבוק: כיום מסתפקים בעלי עסקים רבים בהקמת דף עסק ברשת החברתית הנפוצה ומוותרים על הקמת אתר מסורתי.

בניית אתר חינם - כל היתרונות ולמי זה מתאים?

באופן כללי, ניתן לומר שהקמת אתר בחינם עשויה להתאים למגוון רחב של אנשים פרטיים וגם לעסקים (בעיקר קטנים). אם נתעמק בעסקים קטנים, הרי שהקמת אתר ללא עלות מתאימה פעמים רבות לבעל עסק שמעוניין להקים אתר אך אינו מעוניין להשקיע בשלב זה משאבים וכספים, מכל מיני סיבות (עסק הנמצא בתחילת דרכו, הרצון לבחון את כדאיות הקמת האתר בטרם משקיעים בו, חוסר יכולת כלכלית ועוד).
אתר חינמי יחסוך כמובן לבעליו הוצאות, אך מעבר לכך גם יעניק לבעליו גמישות ויכולת לבחון האם כדאי בכלל להשקיע בנוכחות ברשת. בנוסף, בעל העסק יכול לבחון כיצד משפיע האתר על מכירות העסק שלו (אם בכלל) ולבחון האם כדאי להתקדם ולהשקיע בהרחבת האפשרויות שמספקים לו האתר והרשת, גם אם זה כרוך הפעם בהוצאה כספית.

אתר חינם - למי זה לא מתאים?

או קיי. הסברנו למה כן כדאי לעתים להקים אתר בחינם. אך כמו בכל דבר, ישנם גם היבטים נוספים שבעלי עסקים לא תמיד לוקחים בחשבון בבואם להקים אתר לעסק שלהם. כעת נתייחס למי לא מתאים הפתרון של הקמת אתר בחינם ומהם החסרונות בהקמת אתר כזה.

ראוי להדגיש כי מרבית הסיבות הקיימות ברשימת הלמה לא להקים אתר בחינם קשורות באופי העסק, בצרכיו וביכולות הטכניות של בעליו, ופחות באופי האתר:

בעלי עסקים רבים המעוניינים להקים אתר לעסק שלהם אמנם מעוניינים בתוצאה הסופית - אתר אינטרנט, אך אינם מעוניינים להתעסק בהקמתו ובכל ההיבטים הקשורים בכך. לחלק מהם אף אין את הכלים והיכולת לעשות זאת ולכן הם מעדיפים לפנות לחברה מקצועית שתבצע עבורם את העבודה: תכווין, תדריך, תייעץ, ובעיקר - תיקח אחריות על הפרויקט החשוב של הקמת האתר, עד השקתו המוצלחת.
בנוסף, רבים מבעלי העסקים מעוניינים לעלות לאוויר מהר ככל הניתן, מה שלרוב לא יתאפשר במידה שיבחרו באופציה החינמית, הדורשת לא פעם השקעה, עבודה ולמידה מצידם.

היבט נוסף שציינו בתחילת המאמר קשור במילים חינם או ללא עלות. לא פעם מגלים בעלי עסקים כי מילים אלה נכונות רק לתקופת ניסיון מסוימת שאחריה הם מתבקשים לעבור למסלול של תשלום או להסיר את האתר מהרשת. לעתים המילה חינם תעניק אתר בסיסי בלבד המכיל פונקציות ופיצ'רים פשוטים שלא ישרתו את כל הצרכים של בעל העסק. למשל, בעל עסק שירצה לשלב באתרו וידאו או יכולת מכירת מוצרים ושירותים יזדקק לאתר מורכב יותר מאתר תדמיתי פשוט שמספקות רוב חברות להקמת האתרים החינמיים.
לסיום נציין גם את המבחר הענק שעלול לבלבל אתכם וכן את הממשקים שאינם תמיד ידידותיים למשתמש (ולעתים גם לא כוללים את השפה העברית).

חברה לפיתוח אתרים - הרבה מעבר לבניית האתר

אם ננסה להתמקד רגע ביתרונות בניית אתר לעסק בתשלום, הרי שכאן חשוב לציין כי העלויות הכרוכות בהקמת אתר אינן גבוהות (כפי שהיו בעבר) ומתאימות כיום כמעט לכל כיס. לרוב החברות המקצועיות קיימים מגוון פתרונות להקמת אתר בזול.
בנוסף, חשוב לזכור כי בהקמת אתר באמצעות חברה מקצועית לפיתוח אתרים נהנה בעל העסק מכל התמיכה והייעוץ הנדרשים בהקמת אתר וכן ממגוון יתרונות הקשורים בקבלת ההחלטות ובגיבוש אופי האתר העסקי: החל מזיקוק מטרות האתר ומיקוד בקהל היעד וצרכי העסק, סיוע בשיווק וקידום האתר ברשת (כדי שגם ימצאו אתכם לאחר ההשקה) וכן סיוע בהשגת היעדים שהצבתם לעצמכם במהירות האפשרית.

בעל עסק? מעוניין להקים אתר אינטרנט לעסק שלך?

לא משנה מה תבחר, חשוב שהאתר שלך ייראה מקצועי, מתקדם וידידותי למשתמש. במידה שתבחר לעשות זאת באמצעות חברה מקצועית לבניית אתרים, אנו בלייטבוקס נסייע לך ונבנה עבורך אתר מרשים ומתקדם, כזה שיספק חוויית גלישה ללקוחותיך ויאפשר לך למצות את הפוטנציאל העסקי שלך.