בניית אתרים למובייל

בניית אתר למובייל - זה הסטנדרט שלנו

הלקוחות מחפשים אתכם במובייל, עזרו להם למצוא אתכם!


למה חשוב לבנות אתר למובייל?

מהפכת הסמרטפונים השפיעה על חיי היום יום שלנו ושינתה את הרגלי הגלישה באינטרנט, בארץ ובעולם. את השינוי ניתן לראות בכל מקום, אנשים עסוקים בטלפונים ובטאבלטים. הכל מתנייד, גלישה, עבודה, בילויים. מחקרים מגלים כי ב 2016 מעל 87% מהישראלים גולשים באינטרנט ומתוכם 14% משתמשים רק בגלישה סלולרית לחיפוש מידע. בין אם אתם רוצים או לא, בניית אתרים למובייל נמצאת בין התחומים המתקדמים והאקטואליים ביותר בעולם האינטרנט. הטלפון הנייד הפך לטרנד מרכזי ומוביל. הסיבות פשוטות: נוחות, נגישות, שימושיות ושיעור חדירה מהפכני של ממגוון מכשירי מובייל ברחבי העולם.

אחוז ניכר מקהל היעד שלכם מחפש אתכם דרך סמארטפון והאחוז הזה עולה משמעותית בכל שנה. התעלמות מבנייה מותאמת לכל המכשירים תפגע משמעותית בפונקציונליות, חוויית משתמש ויעילות האתר. היום זה סטנדרט וקשה לתאר הקמת אתר חדש לעסק בלי התאמה לניידים. רוב האתרים המודרניים נבנים בשיטה רספונסיבית (מותאמת לכל רזולוציה) או אפשרות לאפליקציה Native.

בלייטבוקס אנחנו מתייחסים לבניית אתרים למובייל (מכשיר נייד) כסטנדרט. אנו דוגלים בפיתוח אתרים בשיטה Mobile First ובנייה רספונסיבית ובהתאמה לכל הרזולוציות ומערכות הפעלה.

סקרים על התפתחות המובייל והרגלי גלישה

לפניכם קצת מידע ונתונים מהשנים האחרונות שיעזרו לכם להבין יותר על קצב התפתחות הגלישה בסמרטפונים וישפכו קצת אור על חשיבות של בניית אתרים מותאמים למובייל:

 • סקר של ועדת המדרוג לאינטרנט על הרגלי הגלישה (2013)
  דו"ח של ועדת המדרוג לאינטרנט מציג נתונים על הרגלי הגלישה במובייל ובטאבלטים. לפי הערכות הוועדה עולה כי 5.2 מיליון ישראלים גולשים באינטרנט, 2.6 מיליון ישראלים גולשים באתרים מותאמים או באפליקציות הייעודיות.
  הסקר מגלה אחוזים גבוהים של גולשים שמחפשים מידע דרך מכשיר נייד וכי הגולשים מעדיפים אתרים המותאמים למכשירי סלולר. לרוב, כשהגולשים מגיעים לאתרים שלא מותאמים למובייל, הם מתאכזבים מחוויית משתמש לא נכונה ויוצאים מהאתר. כך הרבה חברות מחמיצות לקוחות פוטנציאלים רבים.
 • סקר השימוש במדיה בישראל (2015)
  הסקר מוקדש להתפתחויות השונות בשוק התקשורת הישראלי ומגלה נתונים ומגמות על התפתחות השימוש במכשיר סלולר. על פי דוח בזק מספר הגולשים עלה ל6.3 מיליון. עלייה של 25% בשנה! ב-2015 יותר ישראלים צרכו את המידע וחדשות שלהם באמצעות התראות, עדכוני PUSH וכן באמצעות פוסטים. כ-86% מבני 13 עד 34 וכ-50% מבני 35 ומעלה קוראים חדשות באמצעות הודעות המגיעות אליהם מיישומים סלולריים או מווטסאפ.
 • מספר נתונים גלובליים מ 2016
  מעל 2 מיליארד משתמשי סמרטפון בעולם! מעל 5 שעות בממוצא גלישה יומית ב ארצות הברית. מתוכה 51% אחוז גלישה במכשירי סמרטפון...

  אם אתם, בעלי עסקים, הייתם מגלים שהעסק שלכם מחמיץ 50% לקוחות מסיבות תכניות, סביר להניח, שהייתם מטפלים מיידית בבעיה. אמנם, הרבה אתרים של חברות מובילות בשוק הישראלי עדיין לא מותאמים למובייל ולטאבלט, לכן זו היא הזדמנות יפה של עסקים קטנים לבלוט בגלישה סלולרית ולקדם את האתרים במובייל.

בניית אתר רספונסיבי

היום יש מגוון רחב של סמארטפונים וטאבלטים עם מערכות הפעלה ורזולוציות שונות. כיצד ניתן לבנות אתר שיתאים לכל הרזולוציות ומכשירים כגון: טלפונים ניידים, סמארטפונים, מכשירי טאבלט, טלוויזיות חכמות? אנו בלייטבוקס, בונים אתרים ותבניות רספונסיבים בהתאמה לכל הפלטפורמות המובילות ולכל הרזולוציות הנפוצות. שיטה רספונסיבית היא סטנדרט עולמי לבניית אתרים בהתאמה לרזולוציות שונות. המודולים והתכנים באתרים רספונסיביים משתנים ביחס לרזולוצית המסך תוך שמירה על הקו העיצובי של האתר ומעבירים חווית משתמש נכונה בהתאמה למכשיר הסלולר או הטאבלט של הגולש.

עדכון גוגל מובייל

אם חשבתם על קידום עתידי של אתרכם חשוב שהאתר שלכם יהיה ידידותי למכשירים סלולרים. באפריל 2015 גוגל פרסמה על עדכון חדש באלגוריתם שנותן עדיפות בתוצאות החיפוש לאתרים מותאמים למובייל (Mobile Friendly). המטרה העיקרית לשרת את הגולשים ולחזק את הצורך של עמידה בסטנדרטים חדשים על מנת לספק לגולשים חווית גלישה ידידותית. גם בעדכונים הבאיים צפויים להיות שינויים שיחזקו עוד יותר את נושא המובייל. לכן אנחנו עם היד על הדופק, יחד עם הרבה חברות פיתוח נותנים דגש על פיתוח אתרים רספונסיביים.

דפי נחיתה למובייל

תחום הפרסום באינטרנט השתנה בהתאם להתפתחות הגלישה הסלולרית. היום ניתן לפלח את השוק גם לפי מקורות הגלישה ולכוון קמפיינים פרסומיים לגולשי המובייל. מפרסמים רבים לא מודעים שאחוז גבוה של קהל היעד מגיעים מגלישת מכשירים ניידים לקמפיינים שפורסמו במנועי חיפוש או אתרי תוכן. במקרה של דף נחיתה לא מותאם לסלולר ולטאבלט, רוב הסיכוי שהגולשים ינטשו את הדף מבלי להשאיר פרטים. לכן, אנו בלייטבוקס מציעים למפרסמים פתרון ייחודי, "דפי נחיתה חכמים". אלה הם דפי נחיתה עם מערכת ניהול ידידותית, המאפשרת להפיק דפי נחיתה שונים ולתמוך בריבוי קמפיינים לקהל יעד שונה, בשפות שונות ועם התאמה למכשירי מובייל.

לסיכום, בניית אתרים למובייל זה תחום חדשני ופופולרי המתחזק בכל שנה. ההתאמה למובייל מייעלת את האתר לפחות ב 50% במיוחד בתחום של בניית אתרים לעסקים הנותנים שירות בסיסי ונדרש. לכן חשוב להתייחס להתאמת האתר לכל המכשירים. לדוגמה: היום אם אנחנו צריכים אינסטלטור או חשמלאי בדחיפות, אנחנו לא מחכים לזמינות של מחשב שולחן אלא ישר מחפשים איש מקצוע דרך הסמארטפון. נכנסים לגוגל, ורושמים את התחום או מקצוע, נכנסים לעמוד הראשון ובוחרים אתר שנראה בעינינו הכי אמין ואטרקטיבי (אם האתר לא מותאם למובייל הוא לא יראה טוב ממכשירכם) בלחיצה על מספר טלפון באתר מגיעים לעסק. נכון שזה נוח ופשוט? אנחנו נשמח לעזור לכם להיות שם.