HTML5 בניית אתרים

בניית אתרים ב HTML5
אופק חדש בעולם האינטרנט

מעוניינים בבניית אתר אינטרנט מתקדם ומודרני? HTML5 - הפתרון הטכנולוגי התקני לבניית אתרים

שפת HTML5 היא טכנולוגיה חדשה שמטרתה לתת פתרון יעיל להרגלי גלישה חדשים מאפשרת בניית אתרים העונים על כל הדרישות של האינטרנט המודרני. כמו בכל התקדמות טכנולוגית, HTML5 באה לספק נוחות ויכולות חדשים שמהר מעוד הופכים להרגלי היום יום: מהירות גלישה, שימוש בוידאו וסאונד, שימוש באפקטים חדשים ויכולות חדשים בעיצוב אתרים וCSS3, אנימציות והתאמה למובייל.


האם שווה השקעה - בניית אתר לעסק ב HTML5?

בהחלט שווה. כל מי שהתעניין בבניית אתרים שמעה מושגים - HTML5 ו CSS3 שהפכו להיות טרנדים וסמלי אמון בידי בוני אתרים. למה זה חשוב לבעל עסק? האם שווה להשקיע בטכנולוגיה בשביל בניית אתר לעסק? כדי לענות על שאלות אלה חשוב לבחון כמה ניואנסים חשובים.

טכנולוגיה יישומית - הבשלה טכנולוגית והתפתחות של הרגלי גלישה חדשים יצרו צורך בפתרון טכנולוגי חדש, ש מטרתו לייעל את הפונקציונליות של הגלישה, גם ברמת חווית משתמש וגם ברמה של יכולות חדשים בבניית אתרים. תקן HTML5 מאפשר בניית אתרים מתקדמים תוך שימוש בטכנולוגיה יישומית, המאפשרת לבנות אתר מודרני, מהיר, מותאם לכל הרזולוציות ומכשירי מובייל.

גרפיקה ועיצוב - בהתאם להתפתחות הטכנולוגית, מתפתח גם תחום עיצוב אתרים. תקן HTML5 משפר את השימוש בגרפיקה מאפשר יצירת חווית משתמש - UX איכותית ומודרנית, על ידי שימוש ב CSS3 ו JAVASCRIPT. השימוש בשפה החדשה מאפשר בניית אתרים עם עיצוב רספונסיבי, מהווה פתרון כולל של התאמה למובייל וטאבלטים. כמו כן משתפרת יכולת האינטראקטיבית באתר. ניתן ליצור אנימציות ואפקטים בלי שימוש בנגן פלאש.

התאמה למובייל - העתיד כבר כאן. הזמינות והפופולאריות של גלישה סלולרית דורשת התחשבות רבה בתהליך בניית אתר. היום בין 20 עד 50 אחוז תעבורה מגיעה מגלישה סלולרית (תלוי בתחום, שפה ומיקום). כלומר, בניית אתרים למובייל זה לא עניין של בררה, אלה אחד מפתרונות בסיסיים של בוני אתרים. יישומים הבנויים ב HTML5 מותאמים למובייל ולכל הפלטפורמות תוך שמירה על חווית משתמש בצורה מירבית.

זה רק חלק מאספקטים שכדאי לבחון בהחלטה על בניית אתר לעסק. בחירה בטכנולוגיה משפיע ישירות על האסטרטגיה השיווקית של האתר ועל הסגת יעדים שלו. בנוסף, טכנולוגיות חדשות כמו HTML5 נוחות וידידותיות למפתחים מקצועיים. לכן טכנולוגיה מתקדמת חוסכת זמן פיתוח של יישומים למובייל ודסקטופ, ומוזילה את עלויות הפיתוח (טכנולוגיה חוסכת כסף).

מה זה HTML? ומה היא גירסה 5?

HyperText Markup Language - HTML - בעברית פרושו: שפת סימני עריכה לתמלילים. זוהי שפת תגיות המיועדת לתצוגה גרפית של תוכן בדפדפנים שונים. שפה בסיסית של בניית אתרים ודפי תוכן באינטרנט בה בנויים רוב האתרים בעולם. הדפדפנים יודעים לגשת לתגיות של הקוד ולתרגם אותו לתצוגה ויזואלית של אתרים. HTML הוא תקן עולמי של איגוד תקינה בינלאומי, W3C.
HTML5 הוא הגרסה החמישית של התקן אשר נכנס לתוקף ב 2012, וניתמך היום בכל הגרסאות החדשות של דפדפנים פופולריים. הגרסה החדשה של HTML5 כמו הקודמות מותרת לשימוש חופשי של מפתכים ובוני אתרים, ללא צורך ברכישת זכויות או תשלום חודשי. הפתרון של בניית אתרים ב HTML5 פותח לפנינו אופק חדש של איפשרויות חדשים בעולם האינטרנט. כאשר המדובר בבניית אתרים ב HTML5 הכוונה לשימוש בשלושה טכנולוגיות בלתי נפרדות בפיתוח אתרים מודרנים: JavaScript, css3, html5 בנוסף לחידושים כמו jquery ,prototype.

חידושים של בניית אתרים בתקן HTML5

מהירות הצמיחה האינטרנט הובילה להקמת חברות פיתוח רבות של דפדפנים שונים המשפיעים על התפתחות בעולם האינטרנט. נוצר צורך בתיאום של פיתוח התקן. לכן בשנת 2004 מפתחי הדפדפנים המובילים (מוזילה, אופרה, גוגל, ספרי ואפל) הקימו קבוצת פיתוח משותפת שמטרתה הייתה להרחיב את תקן ה HTML, לשפר יכולות וביצועים, כאשר הקו המנחה: הגדרה סמנטית של חלקי קוד שונים לפי תפקידיהם. בגרסה חמישית של התקן נוספו תגיות חדשות שתפקידם לשפר את עימוד והגדרת תפקידים של אלמנטים בקוד ולשפר את רמת העיצוב, כגון: <audio> ,<video> ו <canvas>.

בניית אתרים ב HTML5 מלווה ביתרונות רבים. ננסה לפרט על כמה מהם:

  1. שימוש בטכנולוגיה חדשה מייעלת את תהליכי עבודה, חוסך זמן פיתוח והתאמות לפלטפורמות שונות ובכך מוריד משמעותית את עלויות הפרויקט במיוחד בניית אתרים ואפליקציות מורכבות.
  2. שפה נוחה ופשוטה לכל המפתחים היוצרת אחידות בתהליכי עבודה בעיצוב של קוד המקור.
  3. תקן HTML5 נתמך בדפדפנים רבים גם במחשבים וגם במובייל, ומאפשר פיתוח יישומים ואתרים בעלי אותו בסיס של קוד, מתאמים לכל הפלטפורמות. ובכך נמנע הצורך בפיתוח נפרד.
  4. אנימציה בקוד המונעת צורך בהתקנה של נגנים ופלאגינים כמו פלאש. אנימציה מובנת קוד באמצעות תגית חדשה של CANVAS שהפכה להית מאוד שימושית באתרים מודרניים.
  5. יכולת בניית אתרים מרשימים עם רמת עיצוב גבוה. במיוחד בזכות תמיכה מלאה ב CSS3. אתרים אינטראקטיביים, עם תנוע ואנימציות מעוררות עניין.
  6. שימוש בוידאו ואודיו מתוך אתר אינטרנט בצורה ישירה ללא תלות בהתקנים חיצוניים.
  7. קוד מסודר מכוון להגדיר את תכני האתר. בתקן החדש נוספו הרבה תגיות חדשות שמטרתם לכוון בצורה ברורה דפדפנים ומנועי חיפוש לתכנים באתר. כמו כן התגיות עוזרות לייעל את שיטות העבודה של בוני אתרים.

איך ניתן לנצל HTML5 לטובת אתר לעסק?

אם חושבים צעד אחד קדימה, שימוש ב תקן HTML5 הכרחי לכל אתר חדש. הגלישה הסלולרית בסמארטפונים וטאבלטים שהולכת וגוברת בצורה אדירה, מחייבת התייחסות רבה של כל בעל עסק בבניית אתר חדש. אתר שנבנה בטכנולוגיה חדשה מקבל יתרון משמעותי על מתחרב שעדיין לא השקיעו ביכולות אלו. בנוסף השפה החדשה מביע פתרונות חדשים, כמו: יצירת טפסי זרימה שאפשר למלא בצעדים, שימוש מתקדם בוידאו ואודיו, גרירת נתונים וקבצים מהמחשב ישירות לדף אינטרנט באתר, אחסון לא מקוון (אחסון מידע ללא חיבור לאינטרנט), פלטפורמה אחידה המותאמת לכל הרזולוציות (עיצוב רספונסיבי), מהירות הגלישה ועוד.

לסיכום: בניית אתרים ב HTML5 משתלמת גם לבעלי עסקים וגם לבוני אתרים. אנחנו בלייטבוקס מתעדכנים, לומדים ומיישמים את כל החידושים של הטכנולוגיה המתפתחת. אתם מוזמנים להתרשם מעבודתינו הרבות של בניית אתרים ייחודיים וגם בניית תבניות של לייטבוקס.