חוויית משתמש UX

מתודולוגיה בניית אתרים

מתודולוגיה בניית אתרים זה המתכון המקצועי של בניית אתר אינטרנט מצליח, העונה על כל דרישות הלקוח ועומד בסטנדרטים גבוהים של חווית משתמש, עיצוב וטכנולוגיה.

מתודולוגיית בניית אתרים נובעת משיטת עבודה, מורכבות האתר, והיא חלק בלתי נפרד מניסיון, מקצועיות ואסטרטגיה של חברה לבניית אתרים. תהליך בניית אתרים מורכב מאספקטים רבים. דרישות הלקוח, יעדי האתר ומורכבות הפרויקט, קובעים את כמות אספקטים בפרויקט, את הדגשים על כל אחד מהם ואת כמות אנשי המקצוע המעורבים בבניית אתר. המתודולוגיה שלנו מוכחת על בסיס בניית אתרים רבים מצד אחד, מצד שני, גמישה ומשתנה בהתאם להתקדמות טכנולוגית, שינויים בהרגלי הגלישה, התפתחות המובייל, שינוי פרוטוקולים ומנועי חיפוש.


תרשים של מתודולוגיית בניית אתרים בלייטבוקס:

מתודולוגיה בניית אתרים

שלושה שלבים בסיסים של מתודולוגיה בניית אתרים:

1. אפיון אתר - הצעדים הראשונים בתהליך בניית אתר מתחילים הגדרת הפרויקט ויעדים ברורים להצלחתו. בניית אתרים לעסקים דורשת הבנה של תחום העסק, מיהו קהל היעד? באיזה טווח גילאים מדובר? מה הם הרגלי הגלישה של משתמשי הקצה? האם יש צורך בבניית אתר רספונסיבי או התאמה למובייל?
לאחר שהכרנו את העסק והבנו את צרכי הלקוח, חשוב להבין מה היא חווית משתמש ux שרוצים להעביר למשתמש קצה. מה האתר צריך לשדר ללקוח פוטנציאלי ו מה היא אסטרטגיה שיווקית של הפרויקט.
חשוב להגדיר את השימוש הנכון בטכנולוגיה המודולים הנדרשים, כלומר ארכיטקטורה של המידע. בסוף האפיון אנחנו יודעים מה המטרה. כל הכלים של בניית אתר לעסק על השולחן. השלב הבה לחבר אותם בצורה נכונה.

2. עיצוב אתר - הגענו לשלב של עיצוב אתר בהתאם למסקנות שהשגנו בשלב האפיון. עיצוב אתרים הוא התהליך הכי בולט משמעותי בבניית אתר לעסק. בשלב זה המעצבים מגדירים את השפה העיצובית של האתר. אם מדובר בחברה בעלת מיתוג, חייבים ללמוד את חוקי העיצוב שלו ולהמשיך אותם בצורה נכונה. אם אין מיתוג לעסק אז זה הזמן להחליט על השימוש בגרפיקה, לוגו, טיפוגרפיה, תמונות ובעצם לבנות קו עיצובי לעסק.
לאחר שיש לנו קו עיצובי ראשוני, מתחילים לעצב ממשק משתמש UI. בשלב הזה יוצרים סכמה של מבנה האתר בצורה סכמטית פשוטה, רק כדי להחליט על שימושיות של הממשק מנקודת מבת של משתמש הקצה. הסקיצה של UI עוברת דרך מספר מומחים למבחן של ארגונומיה, נגישות והבתים הקשורים לפסיכולוגיה קוגניטיבית.
אחרי ממשק משתמש חדש מאושר, מעצבים אותו על פי שפה עיצובית של האתר. אנחנו בלייטבוקס מתמחים בעיצוב מודולרי ועיצוב אתרים רספונסיביים. הסיבה לכך היא היכולת הטכנית שלנו שנדבר עליה בהמשך. כך נוצר דף בית מעוצב ומרשים והוא עובר לאישור הלקוח.

3. טכנולוגיה בניית אתר - הגענו לשלב של טכנולוגיות וטכניקות של בניית אתרים. בשלב זה צוות מתכנתים מיומנים מיישמים את בניית העיצוב בצורה מדויקת לקוד HTML. עבודה על קוד לא נראית לעיני הלקוח ומשתמשי האתר, אך היא העבודה הקשה והמשמעותית ביותר להשגת מטרה סופית. אנחנו בלייטבוקס בונים אתרים בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות, במיוחד בניית אתרים ב HTML5 ואתרים בשיטה רספונסיבית.
לאחר שהמבנה החזיתי של העיצוב נבנה, מתחילים להלביש אותו על מערכת ניהול של לייטבוקס. המערכת שלנו היא מוצר ייחודי, הנותן ללקוחותינו מגוון רחב של כלים לניהול, קידום ובניית אתר. מערכת ניהול תוכן היא כלי חשוב לכל אתר במיוחד לאחר השקתו.

אלה השלבים הבסיסיים של בניית אתרים בלייטבוקס. מפני שהתהליך של בניית אתר ייחודי מורכב ומצריך מעורבות של אנשי מקצוע רבים, מעט מאוד עסקים יכולים להרשות לעצמם פרויקט רמת מורכבות ואיכות גבוהה. לכן אנחנו באים לקראת עסקים קטנים ובינוניים ומציעים להם לבנות אתרים חדשניים ומתקדמים על בסיס תבניות שפיתחו במיוחד לעסקים. המטרה לספק לבעלי עסקים אתרים מתקדמים, לחסוך זמן עבודה ועלות פיתוח ובכך להגיע למחירים נמוכים. כאשר התוצאה הסופית באותה רמה כמו אתר שבונים מ 0, אותה טכנולוגיה, אותה מערכת ניהול, אותה רמה של עיצוב.
איך זה אפשרי? פשוט לקחנו את שלושת השלבים (אפיון, עיצוב, טכנולוגיה) הכנו אותם כשעורי בית מראש. :)

בניית אתר אינטרנט והשקתו, היא רק תחילת הדרך. כדי שהאתר יהיה רווחי ומעודכן צריכים תחזוקה.
אנחנו בלייטבוקס, מלווים את לקוחותינו לאורך כל הדרך, מספקים שירותי תחזוקה ומגוון רחב של שירותים נלווים: אחסון אתרים, פיתוח תוספות לאתרים, התאמה למובייל, קריאטיב, קידום בגוגל SEO, פרסום בגוגל, כתיבת תוכן שיווקי לאתר.