חוויית משתמש UX

חוויית משתמש UX

חווית משתמש חיובית היא רמת סיפוק גבוהה שקיבל משתמש מאינטראקציה עם העסק שלכם דרך אתר אינטרנט.

חוויית משתמש UX - החוויה שחווה הגולש באתר שלכם. אם החוויה שלו היתה טובה, המשתמש יחזור שוב לאתר וימליץ למשתמשי קצה אחרים על אתר אינטרנט מוצלח. דוגמא טובה לכך, כש לקוח נכנס לחנות של בית העסק. התחושה שהוא מקבל מאווירה נכונה, שירות ותחושת הסיפוק בסיום העסקה, הם תוצאה של עבודה נכונה ומקצועית של העסק. המטרה שלנו ליצור אותה תחושה נעימה למשתמשי קצה של לקוחותינו. בניית אתרים לעסקים בלייטבוקס מתמקדת במשתמשי קצה פוטנציאלים.


חוויית משתמש (User Experience) הפכה להיות מדע שלם בתחום של בניית אתרים. לחוויית משתמש תפקיד מרכזי בתהליך בניית אתר. אפיון UX מתחיל משלבים הראשונים בתהליך בניית אתר, עובר תהליך של אפיון, ממשיך לעיצוב ומגיע לשלב התכנות עד העלאת האתר לאוויר.
אפיון UX דורש ידע תיאורטי רחב והוא קובע את יעילות הגלישה באתר, אינטראקציה של משתמש קצה עם המערכת, מימשק משתמש UI, ארכיטקטורה של התכנים באתר, מאפייני עיצוב אתר, פתרונות לרזולוציות, דפדפנים ופלטפורמות.
קיים קשר ישיר בין חוויית משתמש להצלחת האתר. יעילות האתר, ממשק משתמש נוח ונגיש, הסיפוק משימוש באתר יוצרים חוויית משתמש נעימה ומוצלחת, שגורמת למשתמש קצה לקבל החלטה חיובית ולהמשיך להשתמש באתר.

מה המרכיבים לחוויית משתמש מוצלחת?

ממשק משתמש יעיל ושימושי - האינטראקציה של משתמש הקצה עם המידע באתר, מתקיימת דרך ממשק משתמש. הממשק חייב להיות פונקציונלי, ידידותי למשתמש. המטרה שלו לאפשר שימוש קל ואינטואיטיבי.
מימשק משתמש User Interface) UI), מתייחס גם לפונקציונאליות וגם לעיצוב. אלמנטים כמו: מבנה וקומפוזיציה, צורה, גודל, מיקום ביחס להרגלי הגלישה, ארגונומיה, התייחסות להיבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים (איך פועלת העין של בן אדם וכיצד אנחנו מתרגמים את מה שרואים)...

שימוש בתוכן - התוכן באתר צריך להיות ייחודי מעודכן וקולע. חוויית משתמש יעילה, להציג תוכן עדכני בצורה ברורה, בזמן ובמקום. עולם האינטרנט מוצף בתוכן. כאשר גולש מחפש מידע ומגיע לאתר שלכם, הוא חייב להבין ממבט ראשון, לאן הוא הגיע, ומה יש במקום הזה. תצוגה יעילה וברורה של תוכן עוזרת למשתמש לקבל מידע מאתר אינטרנט בצורה קלה.

התייחסות לרזולוציות ופלטפורמות - הרגלי הגלישה היום מורכבים ומגוונים. משתמשים יכולים להגיע לאתר שלכם דרך פלטפורמות ודפדפנים שונים. הם יכולים לגלוש דרך מחשב ביתי או לפטופ, טאבלט או טלפון נייד. לכן חשוב להעביר חוויית משתמש דומה ויכותית בכל הפלטפורמות והרזולוציות.
אחד הפתרונות המתקדמים שאנחנו מציעים ללקוחותינו, בניית אתרים רספונסיביים המאפשרים להעביר חוויית משתמש מותאמת ומשתנה ביחס למסח.

ארכיטקטורה של המידע - אחד היסודות בחוויית משתמש, שימוש נכון בטכנולוגיה ובמדיה בתהליך בניית אתרים. זמן תגובה וטעינה של האתר הם חלק בלתי נפרד מאיכות חווית משתמש. ארכיטקטורה של המידע, עוסקת בשימוש נכון ויעיל בסוגים שונים של גרפיקה ואפליקציות באתר, שיטות טעינתם ודחיסתם תוך שמירה על משקל נמוך וזמן טעינה קצר.

טכנולוגיה מתקדמת - בניית אתרים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת שימוש במגוון יכולות חדשים שנותנים פתרונות לגלישה באינטרנט המודרני ויוצרים חוויית משתמש עשירה יותר. לדוגמה: בניית אתרים ב HTML5 מאפשר יכולת עיצובית מודרנית תוך שימוש ביכולות חדשים של CSS היוצרים עיצוב אתרים רספונסיביים שמגיבים לסביבתם ומתאמים חוויית משתמש למקור גלישה.

קיימים עוד הרבה גורמים המשפיעים על חוויית משתמש - UX ו על עיצוב ממשק משתמש - UI. אחד הגורמים הפופולרים שתופסים יותר משקל בעיצוב אתרים מודרניים ובנייתם - נגישות אתרים. חוקי נגישות חדשים מתמקדים לא רק בחווית משתמש של גולשים רגילים אלא מתחשבים בחילות גלישה של אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות או פסיכולוגיות. בניית אתרים נגישים יוצרת חוקיות של קווים מנחים לחווית משתמש קלה וברורה. כגון: תפריטי האתר, גודל פונט, שילוב של צבעים, ניגודיות של צבעים.

"איזה אתר פצצה! עובד מעולה!" - כל אחד אמר לעצמו את המילים האלה כש חווה חוויה באחד האתרים שגלש. המטרה שלנו בניית אתרים לעסקים עם חוויית משתמש כזאת, שתגרום לגולשים באתר שלכם ליהנות.